Радіодозіметр гамма-і бета-випромінювань МКС-05 "ТЕРРА-П" - оренда, прокат

Ціна прокату інструменту на добу Застава
c 8:00 до 18:00 1-2 дня 3-5 днів від 6 днів
135 150 135 120 1000
Ціни вказані в гривні з урахуванням ПДВ
Здійснюємо доставку
Приймаємо VISA і MASTER CARD
Товар сертифікований

Прокат дозиметра для вимірювання рівня радіації в Києві - це нова послуга від компанії Будпрокат.

За допомогою дозиметра Ви можете виконати:

• Вимірювання потужності еквівалентної дози (ПЕД) гамма- та рентгенівського випромінень.

• Вимірювання поверхневої щільності потоку бета-частинок.

• Вимірювання реального часу (годинник).

• Використання як побутового та індивідуального приладу контролю середовища.

Особливості:

Наявність трьох незалежних вимірювальних каналів з почерговим виведенням інформації на один рідкокристалічний індикатор.
Оперативна оцінка гамма-фону протягом 5 секунд.
Автоматичне віднімання гамма-фону при вимірюванні бета-забрудненості. < br /> Вмонтований гамма-, бета-чутливий лічильник Гейгера-Мюллера.
Автоматичний вибір інтервалів та діапазонів вимірювань.
Звукова сигналізація кожного зареєстрованого гамма-кванта чи бета-частинки з можливістю її відключення.
Двотональна звукова сигналізація перевищення запрограмованих порогових рівнів.
Підсвічування цифрового індикатора.
Два гальванічні елементи живлення типорозміру АА.
Індикація розрядки джерела живлення.

Технічні характеристики:

 

Діапазони вимірювань та відносні основні похибки:
потужності еквівалентної дози гамма- та рентгенівського випромінень ( 137 Cs) мкЗв/ч 0,1…999,9;
±15%
щільності потоку бета-частинок (90 Sr+ 90 Y) 1/(см·хв) 10…100 000;
±20%
ггамма- та рентгенівського випромінень MэB 0,05…3,0;
±25%
бета-випромінювання MэB 0,5…3,0;
Дискретність програмування порогових рівнів: - потужності дози
- щільності потоку мкЗв/год
10/см?·хв
0,01
0,01
Часові інтервали вимірювань секунди 1…70
Час безперервної роботи від нових елементів живлення години 2 500
Діапазон робочих температур °С -20…+50
Масса кг 0,35
Габарити мм 220?80?35

 

 


Для замовлення послуги оренди та прокату дозиметра в Києві, телефонуйте прямо зараз: 067-313-22-23, 050-407-80-80. 

 


Як правильно користуватися дозиметром МКС-05 "ТЕРРА-П"?

Опис дозиметра

Дозиметр виконаний в плоскому прямокутному пластмасовому корпусі із закругленими кутами.

Корпус дозиметра (малюнки А.1, А.2) складається з верхньої (1) і нижньої (2) кришок. У середній частині верхньої кришки (1) дозиметра розташовано панель індикації (3), ліворуч і праворуч над нею - дві клавіші (4) управління роботою дозиметра, а в верхній частині кришки (1) - гучномовець (5).

У нижній кришці (2) дозиметра розміщено відсік (6) для елементів живлення, а також вікно (7) для реєстрації поверхневої забрудненості бета-радіонуклідами. Відсік живлення (6) і вікно (7) закриваються відповідно кришками (8) і (9), фіксація яких здійснюється за рахунок пружних властивостей матеріалу.

У середині корпусу знаходиться друкована плата (10), на якій розташовані всі елементи електричної схеми, за винятком гучномовця (5).

Гучномовець прикріплюється до верхньої кришки (1) і електрично під'єднується до друкованої плати (10) за допомогою пружинних контактів. Друкована плата (10) прикріплюється до верхньої кришки (1) корпусу гвинтами.

Нижня кришка скріплюється з верхньою кришкою зчепленням спеціальних конструктивних елементів, а також за допомогою двох гвинтів. Цими ж гвинтами прикріплюються контакти (11) для підключення елементів живлення.

Органи управління та індикації дозиметра мають відповідні написи. На нижній кришці (2) дозиметра нанесена інформаційна таблиця. Для правильного підключення елементів живлення на дні відсіку живлення (6) нанесені знаки полярності.

ЕД - еквівалентної дози;

ПЕД - потужність еквівалентної дози;

РЕЖИМ - кнопка вмикання і відключення дозиметра, а також вмикання відповідного режиму вимірювання та індикації (ПЕД гамма-випромінювання, ЕД гамма-випромінювання, реального часу і будильника);

ПОРІГ - кнопка програмування порогових рівнів та корекції показів годинника і будильника.

ЗАСТОСУВАННЯ ДОЗИМЕТРА

1 Перелік режимів роботи дозиметра

Дозиметр має наступні режими роботи та індикації:

- вимірювання та індикація ПЕД гамма-випромінювання;

- програмування порогових рівнів спрацьовування звукової сигналізації ПЕД гамма-випромінювання і включення-відключення озвучування реєстрованих гамма-квантів;

- індикація виміряного значення ЕД гамма-випромінювання;

- оцінка поверхневої забрудненості бета-радіонуклідами;

- індикація реального часу та корекція його значення;

- індикація встановленого часу будильника, корекція його значення і включення-відключення будильника.

Порядок роботи з дозиметром

1 Включення-відключення дозиметра

Для увімкнення дозиметра необхідно короткочасно натиснути кнопку РЕЖИМ. Про включення дозиметра свідчить інформація, що висвічується на цифровому індикаторі.

Для вимкнення дозиметра необхідно повторно натиснути та утримувати в натиснутому стані протягом 4 секунд кнопку РЕЖИМ.

2 Вимірювання ПЕД гамма-випромінювання

Режим вимірювання ПЕД гамма-випромінювання вмикається пріоритетно з моменту увімкнення дозиметра. Ознаками цього режиму є висвічування символу "?Sv / h" на цифровому індикаторі та короткочасні звукові сигнали, якими супроводжуються зареєстровані гамма-кванти. При цьому на цифровому індикаторі вже на перших секундах будуть висвітлюватися результати вимірювань, які відразу дають можливість оперативної оцінки рівня випромінювання.

Оскільки в дозиметрі передбачено постійне усереднення результатів вимірювань, то з кожним наступним поновленням значення на цифровому індикаторі відбувається процес його уточнення. Таким чином, приблизно через хвилину після початку вимірювань на цифровому індикаторі можна отримати результат з точністю в межах паспортної похибки дозиметра. Час, необхідний для отримання достовірного результату, залежить від інтенсивності випромінювання. Протягом цього часу цифрові розряди індикатора будуть мигати.

Для вимірювання ПЕД гамма-випромінювання необхідно дозиметр орієнтувати метрологічною міткою "+" у напрямку до обстежуваного об'єкту.

Результатом вимірювань ПЕД гамма-випромінювання слід вважати середнє арифметичне п'яти останніх вимірів через 10 с після початку вимірювання або кожне значення, отримане після припинення мигання цифрового індикатора, за умови незмінного розташування дозиметра по відношенню до обстежуваного об'єкту. Одиниці виміру виражені в мкЗв / год.

Вимірювання ПЕД гамма-випромінювання і порівняння результатів з запрограмованим пороговим рівнем звукової сигналізації відбувається постійно і незалежно від обраного режиму індикації і роботи з моменту увімкнення дозиметра.

3 Програмування порогових рівнів спрацьовування звукової сигналізації ПЕД гамма-випромінювання і включення-відключення озвучування реєстрованих гамма-квантів.

На момент увімкнення дозиметра у ньому автоматично встановлюється значення порогового рівня по ПЕД гамма-випромінювання - 0,30 мкЗв/год, що відповідає максимально допустимому рівню для приміщень відповідно до "Нормами радіаційної безпеки України" (НРБУ-97). < / p>

У разі необхідності, програмування (зміна) порогових рівнів рабативанія звукової сигналізації по ПЕД здійснюється в режимі вимірювання ПЕД гамма-випромінювання. Для програмування необхідно натиснути та утримувати в натиснутому стані кнопку ПОРІГ. При цьому має спостерігатися мигання молодшого розряду на цифровому індикаторі.

Послідовними короткочасними натискання і відпускання кнопки ПОРІГ задають потрібне значення молодшого розряду. Перехід до програмування значення наступного розряду досягається короткочасним натисканням кнопки РЕЖИМ, при цьому буде спостерігатися мигання цього розряду. Програмування значення наступних розрядів відбувається аналогічно.

Навіть якщо значення старших розрядів не змінюються, для фіксації нового значення порогового рівня необхідно за допомогою кнопки РЕЖИМ пройти всі розряди цифрового індикатора.

Після програмування значення (або проходження) останнього цифрового розряду короткочасно натиснути кнопку РЕЖИМ. При цьому на цифровому індикаторі з'явиться миготливий символ звуку ")))". Щоб відключити озвучування реєстрованих гамма-квантів, необхідно короткочасно натиснути кнопку ПОРІГ, після чого символ звуку згасне. Щоб включити озвучення реєстрованих гамма-квантів, необхідно повторно натиснути кнопку ПОРІГ, викликавши появу символу звуку на цифровому індикаторі. Фіксація значення нового порогового рівня та стану системи озвучування реєстрованих гамма-квантів здійснюється наступним короткочасним натисканням кнопки РЕЖИМ. Про фіксацію нових установок буде свідчити чотириразове гасіння цифрового індикатора.

Для перевірки значення зафіксованого порогового рівня ПЕД необхідно натиснути кнопку ПОРІГ і утримувати її в натиснутому стані не довше двох секунд після появи значення порогового рівня.

При утриманні кнопки ПОРІГ довше двох секунд почнеться мигання молодшого розряду, який свідчитиме про можливість запрограмувати нове значення порогового рівня.

Про перевищення запрограмованого порогового рівня ПЕД при вимірюванні свідчить двотональна звукова сигналізація. 1 При включенні дозиметра включення озвучування реєстрованих гамма квантів відбувається автоматично. Відключення цифрового індикатора викличе автоматичне відключення озвучування реєстрованих гамма-квантів. 35 2 Незалежно від стану системи озвучування реєстрованих гамма квантів, сигналізація перевищення запрограмованого порогового рівня ПЕД відбуватиметься пріоритетно. 6.3.4 Індикація виміряного значення ЕД гамма-випромінювання

Для включення режиму індикації вимірюваного значення ЕД гамма-випромінення необхідно короткочасно натиснути кнопку РЕЖИМ. Цей режим є наступним після режиму вимірювання ПЕД гамма-випромінювання (який вмикається пріоритетно з моменту увімкнення дозиметра). Ознакою цього режиму буде висвічування символу "mSv" на цифровому індикаторі. Одиниці виміру ЕД гамма-випромінення виражені в мЗв. На початку роботи дозиметра кома на індикаторі буде знаходитись після першого зліва розряду. У міру зростання значення ЕД гамма-випромінення кома буде автоматично зміщуватись вправо. 36

Радіодозіметр гамма-і бета-випромінювань МКС-05 "ТЕРРА-П" -Відеоогляд
Схожі товари