Порядок установки опалубки для заливки

Одним з найважливіших етапів монолітного будівництва адміністративних, житлових і промислових будівель, є заливка залізобетонних перекриттів, для правильного здійснення якої, необхідна правильна і точна установка горизонтальної опалубки. Дана частина робіт вимагає не тільки дотримання технології, але і наявності спеціальних навичок в проведенні таких робіт, оскільки від правильності подальшої заливки буде залежати міцність майбутньої конструкції. Тому, перед установкою необхідно ознайомиться з нормативною документацією, проконсультуватися з фахівцями, а також провести необхідну підготовку майданчика.

Сама конструкція складається з п'яти основних елементів - телескопічних стійок, поздовжніх і поперченную балок, треног, головок і щитів перекриттів, службовців дном. При цьому в залежності від площі заливки, її товщини і навантаження, потрібно розрахувати необхідну кількість потрібних елементів - в разі їх відсутності, отримати саме ті частин або всю конструкцію в цілому дозволить оренда опалубки в Києві від компанії Будпрокат. Крім того, потрібно врахувати, що технологій установки опалубки існує величезна кількість, в залежності від виробника та інших суб'єктивних факторів. Ми ж готові запропонувати найоптимальніший варіант монтажу, який складається з таких етапів:

1. Дотримуючись затверджену схему розстановки, встановити телескопічні стійки в розсувні триноги і розставити їх з кроком в 1-1,5 м, в залежності від раніше прорахованою навантаження.

2. Зверху в самі стійки встановлюються головки, для подальшого розміщення поздовжніх балок.

3.  Здійснити кладку поздовжніх балок, забезпечивши їх надійну фіксацію зі стінами.

4.  Встановити додаткові проміжні стійки, надійно закріпивши головки.

5. Укласти на поздовжні балки поперечні балки, які за технологією можуть мати меншу товщину.

6. Укласти на поперчені балки фанерні або металеві листи, які послужать дном для заливки перекриття. При необхідності укладаються вертикальні щити.

7. Здійснити перевірку опалубки на предмет наявності щілин і інших дефектів.

8. Виконати необхідне армування, після чого здійснити заливку бетону.

Після висихання заливки, не рекомендується відразу розбирати всю конструкцію - демонтаж опалубки повинен виконуватися поступово. Спочатку рекомендується розбирати стійки біля стін, через час - інші стійки і всю конструкцію в цілому. У будь-якому випадку, при відсутності необхідного досвіду і знань в монтажі / демонтажі опалубки, рекомендується звернутися до фахівців.