Асфальтування

Завдяки розвитку, поширенню та спрощення використання асфальту в якості наземного покриття, технологія асфальтування сьогодні все частіше стала застосовуватися не тільки в дорожніх роботах і при закладці тротуарів, а й в побутовому будівництві, облагороджування прибудинкової і дворової території. Ще більш доступним його сьогодні робить поширеність мініатюрної дорожньої техніки. З її допомогою виконати якісне і максимально рівне асфальтування вийти не тільки на великих відкритих майданчик, а й в обмеженому просторі, впритул до стін будинку, на вузьких тротуарах, садових доріжках, а при необхідності - і всередині приміщень.

Важливим аспектом при використанні такого обладнання є те, що принцип його роботи будується на генерації вібраційних коливань, які можуть використовуватися не тільки при вирівнюванні, а й при трамбування і ущільнення будівельних матеріалів. Таким чином, таке обладнання, як віброплити та виброкатки, може використовуватися не тільки при безпосередній укладі асфальтного покриття, але і при підготовчих заходах. Так, виділимо основні етапи асфальтування.

Земельні роботи. Проводяться для вирівнювання робочого майданчика. Вімбропліти можуть використовуватися для ущільнення грунту, що додасть майбутньому покриттю додаткову міцність.

Укладання великого гранітного щебеню. Укладається шаром від 5 до 15 см, після чого трамбуется за допомогою віброплити, для його рівномірного розподілу і ущільнення. Оскільки даний шар є підставою асфальтного покриття, його щільність, яку забезпечує виброоборудование, буде дуже багато важить.

Укладання дрібного щебеню або гравію. Стелитися шаром в 10 см і трамбується виброплитой за аналогічним з великим гравієм принципом. Ущільнювальні роботи дозволять добитися максимальної стійкості прокладеного майбутнього покриття і його довговічності.

Засипання річковим піском або шлаком. Останній шар найменший - не перевищує 5 см. Після засипки вся подушка заливається водою для забезпечення додаткової міцності і також трамбується.

Укладання асфальту. Після закінчення підготовчих робіт, виконується укладання асфальту, який рівномірно розподіляється по поверхні і відразу після цього ущільнюється вібраційним обладнанням. У разі якщо асфальтується дорожня поверхня, найкраще використовувати вібраційний каток, а для більш обмежених поверхонь знову ж використовується виброплита.

Безумовно, виконання асфальтування вимагає значних витрат на покупку матеріалу та залучення спецтехніки, і в цьому випадку заощадити допоможе оренда віброкатка і прокат віброплити в Києві від компанії Будпрокат.